Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
Aktualności
Podziękowanie
Redagowanie relacji
Na ostatniej lekcji języka polskiego uczniowie klasy piątej ćwiczyli redagowanie relacji. W związku z tym, chłopcy pracowali w redakcji sportowej, a dziewczynki w redakcji informacyjnej, dzięki czemu uczyli się współpracy.
Narodowe Święto Niepodległości
Obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
21
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
- 7
Podsumowanie zbiórki kasztanów
Dnia 4 listopada na apelu szkolnym podsumowano zbiórkę kasztanów zorganizowaną przez Szkolną Kasę Oszczędności. W zbiórkę zaangażowało się wielu uczniów z naszej szkoły. Za udział w akcji uczestnicy otrzymali upominki sponsorowane przez SKO. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym!
Przypominamy również o trwającym konkursie plastyczno- technicznym pt. ,,Mój inteligentny dom". Organizatorem jest Bank PKO BP w Czarnkowie.
Bieg w piżamach
W środę, 26 października chętni uczniowie wzięli udział w "Biegu w piżamach". Uczestnictwo w akcji miało na celu wyrażenie solidarności i wsparcia dla dzieci chorych onkologicznie.
Kulturalne i religijne inspiracje
20 października uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w mobilnej wystawie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Jędrzejewie w ramach Dni Kultury Żydowskiej. Wystawa, warsztaty oraz koncert, w których uczestniczyliśmy bardzo nam się podobały i stały się inspiracją do stworzenia w naszej szkole tematycznej gazetki.
Eksperymenty z magnesami
Aby zrozumieć działanie kompasu, warto poznać zjawisko magnetyczne. Właściwości magnesu, właściwości magnetyczne Ziemi. Dziś na zajęciach przyrodniczych eksperymentowaliśmy z magnesami. Z pomocą opiłków żelaza zaobserwowaliśmy linie pola magnetycznego.
2
Ile lat mają drzewa?
Dziś w klasie 4 obliczaliśmy wiek drzewa za pomocą przyrzadu zwanego średnicomierzem, inaczej klupą. Nasza szkolna lipa ma ok. 100 lat, a świerki ok. 20 lat.
5
XXIII Bieg Niepodległości
Gorąco zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w XXIII Biegu Niepodległości. Regulamin został przesłany przez dziennik Librus.
Plebiscyt "Szkoła Roku"
Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę:
Pomiary w terenie
Zajęcia przyrodnicze kl. 4 w terenie - Obliczamy przybliżony wiek wybranego gatunku drzewa z wykorzystaniem takich pomocy przyrodnika jak: taśma miernicza, kalkulator, tabela wiekowa drzew. Poznaliśmy też liczbę π (3,14).
2
"Czytamy skład" - "Czytamy etykiety"
Uczniowie klasy VII na lekcji biologii analizowali skład produktów, które jedli przez cały ubiegły tydzień.
Wyszukiwali informacje korzystając z aplikacji Zdrowe Zakupy.
Czy odżywiają się zdrowo i smacznie? Przekonali się o tym sami...
16
Domowa pizza
17 października uczestnicy zajęć Laboratoria Przyszłości przygotowali domowej roboty pizzę. Również wykorzystano sprzęt kuchenny zakupiony dla praktycznego użytku. Robot kuchenny dzielnie mieszał ciasto, podczas gdy uczestnicy zajęć szykowali pyszne dodatki. Pizza pachniała w całej szkole.
Wiosenne kanapki jesienią
10 października uczestnicy Laboratoriów Przyszłości, z wykorzystaniem zastawy oraz noży kuchennych zakupionych właśnie w celu wykorzystywania ich na zajęciach praktycznych, robili "Wiosenne kanapki jesienią". Efekty pracy były pyszne.
Cztery pory roku w obiektywie
W tym roku nasza szkoła oferuje uczniom zajęcia w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W pierwszych tygodniach nauki zbierane były informacje od uczniów, którzy byliby zainteresowani uczestnictwem w tych zajęciach. Po zawiązaniu się grupy zaczęliśmy prace kreatywne. Zajęcia pozwalają na użycie rozmaitych sprzętów szkolnych. 03 października grupa uczestników zajęć wraz z opiekunkami panią Dorotą Nejman i Kamilą Grodzką udali się na spacer z aparatem cyfrowym. Uczniowie fotografowali oznaki jesieni zaobserwowane podczas spaceru, rozpoczynając w ten sposób projekt całoroczny pt. "Cztery pory roku w obiektywie".
"W pustyni i w puszczy"
„W pustyni i w puszczy” - gra na motywach lektur to świetny sposób na utrwalenie wiedzy o świecie przedstawionym w powieści i super zabawa.
1
Obserwacje tkanek zwierzęcych
Na lekcji biologii prowadzimy obserwacje mikroskopowe tkanek zwierzęcych.
Warsztaty o smogu
Na przełomie października i listopada w naszej szkole odbywają się lekcje dla uczniów kl. I - VIII w ramach projektu "Aktywna szkoła z klimatem i zdrową atmosferą" pt. "I jak co roku - wkrótce będzie głośno o smogu". Zajecia z uczniami prowadzą trenerzy: pan Dominik Andrzejczak i pan Marcin Piotrowski.
11
Złoto Ani, brąz Czarka!
23 października 2022 r. jedenaścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Warcabach 100- polowych w Rychliku. Dla Antosia, Miłosza i Izy był to debiut na tak dużej sportowej imprezie. Wiktor ucz. kl. 8 grał w kategorii seniorów, gdzie mógł zmierzyć się z doświadczonymi, wielokrotnie utytułowanymi warcabistami. Kilkugodzinne rozgrywki były dla nas świetną lekcją cierpliwości i okazją do nawiązania nowych znajomości. Chłopcy świetnie dogadywali się nie tylko podczas rozgrywek warcabowych, ale również na boisku, gdzie zdążyli rozegrać mecz piłkarski.
Gratulujemy Państwu Flisikowskim wspaniałej organizacji. Dziękujemy za możliwość współzawodnictwa z najlepszymi w niezwykle miłej atmosferze. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Krzysztofa Mendyka i Pana Piotra Kusa, którzy zatroszczyli się o bezpieczny dowóz uczniów na zawody.
Najwyższe pozycje zajęli:
I miejsce Anna Mendyk kl. IV
III miejsce Cezary Kus kl. IV
IV miejsce Dorota Łucyk kl. II, Izabela Kamińska kl. V
V miejsce Szymon Spicker kl. IV
VI miejsce Antoni Koźma kl. II
VIII miejsce Miłosz Ratajczak kl. II, Franciszek Łucyk kl. VI
Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy wysokich lokat i życzymy kolejnych sukcesów.
17
Archiwum Aktualności