Zapraszamy na zebranie z rodzicami w najbliższy czwartek, tj. 8.05.2025 według poniższego harmonogramu:
- 16.30 klasy 1-3 oraz klasa 8,
- 17.00 klasy 4,5,6,7.
Zapraszamy na zebranie z rodzicami w najbliższy czwartek, tj. 8.05.2025 według poniższego harmonogramu:
- 16.30 klasy 1-3 oraz klasa 8,
- 17.00 klasy 4,5,6,7.
Uczniowie klasy I utrwalali dziś wiadomości o naszym kraju podczas gry planszowej "Quiz o Polsce"
24 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie odbył się 46 Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, młodsza i starsza. Drużynę Starszą reprezentowali: Filip Janas z klasy VII, Franciszek Łucyk z klasy VIII oraz Gabriel Mendyk również z klasy VIII. Młodszą drużynę reprezentowali: Marcel Chmielnik z klasy V, Igor Gradowski z klasy V, Patrycja Kos z klasy V oraz Nikola Wojda z klasy V. Drużyna Młodsza zajęła III miejsce! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom Turniej składał się z 3 etapów- etap pierwszy to pisemny test wiedzy teoretycznej na temat przepisów i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy; etap drugi to tor przeszkód, który zawodnicy pokonują na rowerze; oraz etap trzeci - jazda rowerem w miasteczku, sprawdzająca wiedzę i umiejętności zawodników w praktyce. Uczniowie wraz z opiekunkami: panią Dorotą Nejman i Kamilą Grodzką udali się z samego rana do szkoły w Czarnkowie. Po zarejestrowaniu wszystkich drużyn zawodnicy przystąpili do pierwszego etapu turnieju. Następnie udali się na plac manewrowy, gdzie sprawdzili się na torze przeszkód. Po drugim etapie nastąpiła krótka przerwa, a chwilę potem ostatni trzeci etap zmagań. Nad przebiegiem całego turnieju czuwali panowie i panie policjanci z Czarnkowskiej Komendy Policji. Wręczenia nagród dokonał Pan komendant wraz z dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, wytrwałym w dążeniu do doskonalenia swoich umiejętności.
Dzień Ksiażki przebiegał w naszej szkole z książką na różnych płaszczyznach. Dzieci przyniosły swoje ulubione książeczki i je zaprezentowały na wspólnej lekcji z książką w roli głównej. Obejrzały film o historii książki, wykonały zakładki. Miały możliwość wymiany książek w comiesięcznej akcji WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA. Mogły od kilku tygodni kupić sobie książkę w mini księgarni, mogły w ramach zajęć świetlicowych odwiedzić szkolną bibliotekę i tam z pomocą pani bibliotekarki wypożyczyć książkę, a na przerwach obejrzeć nowości wydawnicze, które towarzyszyły dzieciom na korytarzu szkolnym. Można było wypożyczyć, zakupić wymienić i obejrzeć książki. Niech nam one towarzyszą każdego dnia!
Rysujemy plan swojej miejscowości oraz szkic okolicy szkoły.
W kwietniu odbywa się wiele akcji i inicjatyw, które zwracają uwagę na trudności i potrzeby osób w spektrum autyzmu.
Nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z p. Justyną, które poświęcone było tematyce spektrum autyzmu. W trakcie inspirującej rozmowy poruszyliśmy najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem osób w spektrum – jak postrzegają świat, z jakimi wyzwaniami się mierzą i jak możemy ich wspierać na co dzień.
To była cenna lekcja empatii, zrozumienia i otwartości na różnorodność!
Poszukiwanie prezentów od zająca wielkanocnego
Dziękujemy Radzie Rodziców za niespodziankę!
15 kwietnia 2025r. uczniowie z klasy piątej, szóstej, siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi wraz z opiekunami wzięli udział w akcji sadzenia lasu, która zorganizowana została przy współpracy z Nadleśnictwem Sarbia. Młodzież sadziła drzewa na terenie Leśnictwa Gębice. Akcją kierowali leśnicy: pan Marcin Filoda oraz pan Grzegorz Wolniewicz. Przed rozpoczęciem pracy panowie leśnicy wyjaśnili młodzieży, jak należy prawidłowo wyznaczać odległości pomiędzy młodymi drzewkami oraz zdradzili tajniki skutecznego sadzenia. Po szkoleniu uczniowie zabrali się do wykonania zadania.
Las jest naszym wspólnym dobrem, wszyscy korzystamy z odpoczynku w lesie, dlatego też wszyscy powinniśmy o niego dbać.
Róbmy wszystko, żeby oprócz wycinania drzew sadzić nowe pokolenie. Niech coś po nas zostanie.
Było też ognisko, były kiełbaski,… było jak zawsze miło i wesoło.
Nasza szkoła z dużym entuzjazmem przystąpiła do nowego projektu Banku PKO BP - lekcji online z zakresu cyberbezpieczeństwa.
3 kwietnia br. czwartoklasiści wzięli udział w pierwszej lekcji "Jak zaczyna się cyberoszustwo?"
Zajęcia dostarczyły uczniom szereg cennych informacji nt. coraz to nowych sposobów oszustw w sieci.
Prelegentki przestrzegły dzieci przed filmikami, w których to postacie w nich występujące złudnie przypominają znane osoby np. popularnych influenserów, którzy zachęcają do wejścia na daną stornę. Oczywiście to nie są prawdziwi celebryci, tylko fałszywe wizerunki stworzone za pomocą sztucznej inteligencji.
Bądźmy czujni i ostrożni w sieci. Zanim klikniemy, zastanówmy się, weryfikujmy. Zgłaszajmy podejrzane wiadomości.
W marcu odbyły się dwa szkolne konkursy: „Logo SKO w SP Sarbia” oraz „Maskotka SKO w SP Sarbia”, które miały na celu rozwijanie kreatywności i zdolności artystycznych. W konkursie na logo SKO uczniowie mieli za zadanie zaprojektować graficzny znak identyfikujący Szkolną Kasę Oszczędności. Prace były pomysłowe i barwne, niektóre zwierały wizerunek szkoły, czy też artystyczny napis. Równolegle odbywał się konkurs na maskotkę SKO, który cieszył się równie dużym zainteresowaniem. Uczniowie szyli i nazywali wymyślone przez siebie postacie, które miały zostać przyjaznym symbolem SKO. Wśród maskotek pojawiły się: słoń Edek, kotek Filonek, pszczółka Tuliś, stworek Junior, jabłuszko Waniuszka, stworek Rainbow, żyrafka Olek, kot Zdichu i stworek Ziutek. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, wybierając zwycięzców spośród tylu pięknych prac. Oceniano nie tylko estetykę i oryginalne podejście do tematu, ale również zwrócono uwagę na samodzielność wykonania. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a ich prace zostaną wykorzystane w przyszłych działaniach promujących oszczędzanie w szkole.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!
9 kwietnia 2025 roku odbył się Gminny Turniej w Warcabach 100-polowych w Sarbi. W zawodach wzięło udział 50 uczniów ze szkół podstawowych w gminie Czarnków: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śmieszkowie, Szkoły Podstawowej w Hucie, Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach, Szkoły Podstawowej im. 67 Pułku Piechoty w Romanowie Dolnym, Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie oraz Szkoły Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi. Turniej rozpoczął się uroczystym powitaniem gości i objaśnieniem zasad gry. Po czym uczestnicy przystąpili do gry w trzech kategoriach wiekowych. Nad przebiegiem rozgrywek czuwał Pan Sylwester Flisikowski – Prezes Polskiego Związku Warcabowego. W trakcie turnieju widzowie mogli podziwiać fascynującą grę – świetną strategię, błyskawiczne obliczenia i zaskakujące ruchy. Zmagania były niezwykle wyrównane, a emocje towarzyszyły graczom do samego końca. Pyszny poczęstunek (rogaliki i rurki) zawdzięczamy Paniom z Sarbi i Sarbki, za co serdecznie dziękujemy.
Laureatami turnieju zostali:
Dziewczęta kl. 1-3
I m. Patrycja Wylegała – SP Gębice
II m. Nadia Bukowska – SP Sarbia
III m. Nikola Gałązka – SP Romanowo Dolne
Chłopcy kl. 1-3
I m. Oskar Potasiński – SP Jędrzejewo
II m. Franciszek Bąk – SP Gębice
III m. Stanisław Chestkowski – SP Romanowo Dolne
Dziewczęta kl. 4-6
I m. Dorota Łucyk – SP Sarbia
II m. Anna Mendyk – SP Sarbia
III m. Anna Chodzyńska - SP Romanowo Dolne
Chłopcy kl. 4-6
I m. Marcel Chmielnik – SP Sarbia
II m. Cezary Kus – SP Sarbia
III m. Miłosz Zając – SP Gębice
Dziewczęta kl. 7-8
I m. Izabela Kamińska – SP Sarbia
II m. Amelia Sobotka – SP Gębice
III m. Rozalia Nowicka – SP Gębice
Chłopcy kl. 7-8
I m. Franciszek Łucyk – SP Sarbia
II m. Paweł Nowak – SP Sarbia
III m. Arkadiusz Zawadzki – SP Gębice
Indywidualne wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Zatoka, SP Jędrzejewo – najmłodsza zawodniczka turnieju
Amelia Sobotka, SP Gębice – Mistrzyni Gminnego Turnieju w Warcabach 100-polowych
w latach: 2019, 2022, 2023, 2024, 2025
Franciszek Łucyk, SP Sarbia – Mistrz Gminnego Turnieju w Warcabach 100-polowych
w latach: 2019, 2022, 2023, 2024, 2025
Gratulujemy!
Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, bonami podarunkowymi do sklepu sportowo-rowerowego oraz upominkami, które wręczyli organizatorzy, sędzia główny oraz Pan Janusz Kus – prekursor gry w warcaby w Sarbi. Ponadto sześcioro uczniów, którzy zajęli I miejsca otrzymali pisma z gratulacjami od Pani Marii Małgorzaty Janyski - Poseł na Sejm RP oraz nagrodę w postaci wycieczki do Sejmu, która odbędzie się 6 czerwca br.
Organizację Gminnego Turnieju w Warcabach 100-polowych wsparli:
Pani Maria Małgorzata Janyska, Poseł na Sejm RP
Pan Krzysztof Chyży, Wójt Gminy Czarnków
Pan Tomasz Szrama, Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia
Pan Jakub Kołotusza, Dyrektor Banku PKO BP w Czarnkowie
Pan Miron Skrzeczkowski, Prezes Zarządu Firmy MIRTECH
Pan Arkadiusz Jakubowski, Prezes Zarządu Firmy ROL-BIG
Przemysław Rybak, Prezes Zarządu Fabryki Sprzętu Okrętowego MEBLOMOR
Pan Andrzej Gajewski, Wiceprezes Zarządu Firmy STEICO
Pan Piotr Łucyk, Prezes Zakładu Usług Komunalnych
Pani Kamila, Jarosław Grodzcy, właściciele Firmy LEGRO LABORATORIUM OPTYCZNE
Pani Beata Turek, Sołtys wsi Sarbia-Sarbka
Pani Longina Wika, Pani Grażyna Wylegała, Pani Elżbieta Biesaga, Pani Beata Kurtz, Pani Filona Rutkowska
Z głębi serca dziękujemy!
Podziękowania kierujemy również w stronę nauczycieli, którzy świetnie przygotowali swoich podopiecznych do udziału w turnieju. Brawo!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Gminnym Turnieju w Warcabach 100-polowych. Pasja, zaangażowanie i determinacja zawodników uczyniły to wydarzenie wyjątkowym i niezapomnianym. Każdy uczeń wykazał się nie tylko doskonałą znajomością zasad gry, ale także sportowym duchem i szacunkiem wobec rywali.
Gratulujemy wszystkim, niezależnie od wyników i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłych turniejach.
Do zobaczenia za rok!
Zachęcamy do udziału w 3 Biegu po kwiat paproci.
Szczegóły:
https://www.facebook.com/photo?fbid=1187633619816250&set=a.591637776082507
Dzisiaj na apelu szkolnym podsumowaliśmy Szkolny Turniej w Warcabach 100-polowych.
W zawodach udział wzięło 16 uczniów z klas 1-3, 15 uczniów z klas 4-6 oraz 7 uczniów z klas 7-8.
Miejsca na podium zajęli:
Klasy 1-3
Dziewczęta:
I m. Nadia Bukowska, kl. 2
II m. Anna Spicker, kl. 2
III m. Zofia Koźma, kl. 3
Chłopcy:
I m. Franciszek Kieruj, kl. 2
II m. Robert Stachowski, kl. 1
III m. Bartłomiej Sowiński, kl. 1
Klasy 4-6
Dziewczęta:
I m. Dorota Łucyk, kl. 4
II m. Anna Mendyk, kl. 6
III m. Jagoda Jarzyńska, kl. 5
Chłopcy:
I m. Cezary Kus, kl. 6
II m. Marcel Chmielnik, kl. 5
III m. Szymon Spicker, kl. 6
Klasy 7-8
Dziewczęta:
I m. Izabela Kamińska, kl. 7
II m. Antonina Jackowiak, kl. 8
III m. Klaudia Płociniczak, kl. 7
Chłopcy:
I m. Franciszek Łucyk, kl. 8
II m. Paweł Nowak, kl. 7
III m. Bartłomiej Koźma, kl. 7
Gratulacje!
Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w rozgrywkach szkolnych, reprezentować będą naszą szkołę podczas Gminnego Turnieju w Warcabach 100-polowych, który odbędzie się już za tydzień - 9 kwietnia na sali wiejskiej w Sarbi.
Powodzenia!
Zapraszamy!
W tym tygodniu SKO kupiło nową piękną WAGĘ PRZEMYSŁOWĄ. Już teraz nie musimy martwić się, czym zważymy zebrane w szkole surowce wtórne.
Nasze SKO na każdym kroku promuje proekologiczne postawy. W tym roku zorganizowaliśmy zbiórki:
elektrośmieci, telefonów, baterii, plastikowych nakrętek i kasztanów.
Cieszymy się, że nasze działania przynoszą zyski. Wspólnie zarobione pieniądze staramy się wydawać mądrze.
Waga to przemyślana inwestycja. Mamy nadzieję, że będzie nam służyć przez wiele lat.
ŹRÓDŁO ŻYCIA
ŚWIĘTO WODY W NASZEJ SZKOLE - I EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "KAŻDA KROPLA JEST WAŻNA".
Woda to jeden z najcenniejszych zasobów na naszej planecie. Choć może się wydawać, że jest jej pod dostatkiem, w rzeczywistości wiele miejsc na świecie boryka się z jej niedoborem. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy nauczyli się, jak ją oszczędzać.
Oszczędzanie wody nie musi być trudne. Możecie zacząć od prostych kroków, takich jak zakręcanie kranu podczas mycia zębów, brania krótszych pryszniców czy wyłączania wody, gdy nie jest bezpośrednio potrzebna. Każda kropla się liczy!
Pamiętajcie, że małe działania mogą prowadzić do wielkich zmian, a każde z Was, poprzez swoje codzienne wybory, może przyczynić się do ochrony naszego środowiska. Razem możemy sprawić, że przyszłość naszej planety będzie bardziej zrównoważona!
Dbajmy o wodę - to skarb, który musimy chronić!
"Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi.
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni.
Zdjąłem z niej zmoknięte palto posadziłem vis a vis.
Zapachniało zajaśniało wiosna ach to ty!
Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty..."
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY" ♻️
Dzisiaj zważyliśmy i spakowaliśmy pierwszą partię przyniesionych dotychczas baterii.
Dzięki zaangażowaniu wielu cudownych osób, zebraliśmy już 87 kg baterii. 🤩👏
Ślicznie dziękujemy za udział w akcji. 🥰
Zbiórka nadal trwa, zatem zachęcamy do dalszego przynoszenia zużytych baterii i zepsutych telefonów. 🔋📱
Powered by aSc EduPage