22 IX br. miłośnicy gry w warcaby wzięli udział w zajęciach, które poprowadził Pan Sylwester Flisikowski. Po krótkim przypomnieniu zasad gry, uczniowie przystąpili do rozwiązywania łamigłówek warcabowych. Pod czujnym okiem szkoleniowca warcabiści zgłębiali tajniki gry. Dziękujemy Panu Sylwkowi za inspirujące spotkanie.
Aktualności
Zajęcia warcabowe z metodykiem
Konferencja
22 września 2023 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt
Aktywna szkoła z klimatem i zdrową atmosferą.
Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Wspólnota Bona Fide z Poznania.
Powitania uczestników dokonał pan Radosław Zywert (Koordynator Projektu), który wraz z panią Małgorzatą Sajkiewicz (Specjalistką Ds. Komunikacji), podsumował realizację wizyt monitorujących w szkołach oraz całego Projektu.
Następnie odbył się panel z udziałem ekspertów nt. Ochrona klimatu i powietrza – świadomość społeczna, zagrożenia i perspektywa zmian na lepsze. W panelu uczestniczyli: prof. Bogdan Chojnicki (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, Katedra Meteorologii), dr Kamil Jawgiel (specjalista ds. wód opadowych), Kinga Świtalska (doradca energetyczny – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu). Moderatorem był pan Radosław Zywert.
Kolejnym punktem programu konferencji było wystąpienie Przedstawicieli dwóch szkół uczestniczących w Projekcie i prezentacja wybranych szkolnych dobrych praktyk zrealizowanych w ramach Projektu.
Młodzież uczestnicząca w Projekcie miała możliwość wziąć udział w debacie nt. OZE są lepszą alternatywą dla paliw kopalnych niż atom.
Kolejnym punktem konferencji było wystąpienie pani Lucyny Roszak z Fundacji Animacja, Lokalne Centrum Wolontariatu nt. Angażowania społeczności na przykładzie Miasta Pleszew.
Wielu cennych informacji nt. źródeł finansowania działań z zakresu edukacji ekologicznej oraz wsparcia funkcjonowania szkół i organizacji pozarządowych udzielił pan Piotr Kotlarek (Stowarzyszenie Centrum PISOP).
Na zakończenie spotkania Małgorzata Sajkiewicz (specjalistka ds. komunikacji) i Radosław Zywert (Koordynator Projektu) dokonali prezentacji eko-albumu, wręczenia dyplomów przedstawicielom szkół nagrodzonych w konkursie w ramach działań aktywizujących oraz losowania trzech upominków.
W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi dziękujemy Organizatorom za zaproszenie nas do Projektu i za owocną współpracę w trakcie jego realizacji. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i serdecznej atmosfery, z jaką się spotkaliśmy z Państwa strony.
Encyklopedie, albumy i atlasy źródłem wiedzy przyrodniczej
Jak i gdzie szukać informacji o przyrodzie? Doskonałym źródłem informacji są książki, zwłaszcza encyklopedie, atlasy i albumy. Uczniowie klasy IV podczas lekcji przyrody korzystają z zasobów bibioteki szkolnej.
PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY
Uczniowie klasy 7 rozpoczęli pierwsze doświadczenia na lekcjach chemii. Na pierwszy rzut poszło określanie właściwości substancji chemicznych. Jak sobie poradzili? Zobaczcie sami.
14
Parkowanie autobusu
Przypominamy, że od jutra dzieci są zabierane i przywożone na parking szkolny. Dotyczy to również dzieci przedszkolnych!!!
Wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci
W obecnym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Sarbi realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W dn.19.09.2023 r. podczas zorganizowanego przez szkołę spotkania z rodzicami zostało poruszone zagadnienie wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży.
Prelekcja dla Rodziców
19 września 2023 r. podczas zorganizowanego przez szkołę spotkania dla rodziców, prelekcję wygłosił p. Jakub Placha, prezentując cele programu profilaktyki zintegrowanej, programu realizowanego w Gminie Czarnków i skierowanego do dzieci i młodzieży. W spotkanu wzięła udział pani Monika Piotrowska - wicewójt Gminy Czarnków.
Warsztaty profilaktyczne "Archipelag Skarbów"
14 i 15 września 2023 r. uczniowie z klasy 7 i 8 wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. "Archipelag Skarbów" w Szkole Podstawowej im. 67 Pułku Piechoty w Romanowie Dolnym.
Sprzątanie świata
W tym roku nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej wsi. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.
Warsztaty profilaktyczne "Cukierki"
12 września uczniowie klasy I i II wzięli udział w warsztatach programu profilaktycznego "Cukierki". Tematyka spotkania dotyczyła środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz unikania relacji z osobami nieznajomymi. Dzieci poznały bohaterów bajki "Cukierki", rozmawiały o opisanych wydarzeniach i postaciach, tworzyły do niej ilustracje. Był też czas na zabawy, podczas których dzieci próbowały nazwać swoje uczucia i emocje. Spotkanie dostarczyło uczniom szereg wskazówek na temat uzależnień.
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i odkrywania własnych talentów.
Skąd pomysł na tak nietypowe święto? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
Po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!
15
Zebranie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się we wtorek, 19 września o godz. 16.00 w sali wiejskiej w Sarbi. Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach. Przed zebraniem, od godz. 15:30 będzie możliwość indywidualnych konsultacji z psychologiem szkolnym - p. Anną Matuszak.
Narodowe Czytanie
W sobotę, 9 września 2023 roku, w Górze nad Notecią odbyło się Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Do wspólnego czytania„Nad Niemnem” przyłączyły się uczennice z naszej szkoły: Hanna Sowińska z kl.4 i Jagoda Łacek z kl.5.
5
Uroczysta Msza Św.
5 września odbyła się uroczysta Msza Święta, którą w intencji dzieci rozpoczynających naukę odprawił ksiądz Paweł Froelich.
Nie bądź obojętny
Bo liczy się refleks...
Inauguracja roku szkolnego 2023/2024
- 5
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi otrzymała w tym roku dotację celową z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na dofinansowanie zadań polegających na rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i rozwijanie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Do naszej biblioteki szkolnej zostały zakupione liczne nowości wydawnicze. Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej.
19
Rozpoczęcie roku szkolnego
Oświadczenie o korzystaniu z obiadów
Archiwum Aktualności