W dniach 29-30 września troje uczniów naszej szkoły w składzie Zuzanna Rybaczyk, Bartosz Rzepecki i Gabriel Mendyk wraz z opiekunem panią Małgorzatą Wylegałą miało niepowtarzalną okazję wyjechać do Warszawy, żeby uczestniczyć w XXX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelach, udaliśmy się na wycieczkę po Warszawie. Atrakcji było co nie miara, jednak najbardziej czekaliśmy na chwilę kiedy będziemy mogli zasiąść w ławach poselskich. I tak w poniedziałek o godzinie 8:00 przekroczyliśmy progi Sejmu RP, a o godzinie 10:00 pan Marszałek Szymon Hołownia rozpoczął posiedzenie, na którym wybraliśmy Marszałka Sejmu Dzieci i Młodzieży, poruszyliśmy tematy ważne dla nas, młodych obywateli. Obrady przebiegły w miłej atmosferze. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem kiedy osobiście mogliśmy spotkać się z Marszałkiem Hołownią, Ministrem Edukacji panią Barbarą Nowacką czy Posłem Marcinem Józefaciukiem. Z Warszawy wróciliśmy z niezapomnianymi doświadczeniami, nowym znajomościami i wspaniałymi wspomnieniami na całe życie.
Aut. Zuzanna Rybarczyk
Aby obejrzeć posiedzenie SDiM należy kliknąć w poniższy link: