Dziś obchodziliśmy walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni. Już od samego rana w szkole działała walentynkowa poczta: przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego roznosiły walentynkowe karteczki, liściki i lizaki - oczywiście z serduszkami!
Walentynki
Nauka gry na gitarze
Zachęcamy :-)
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci!
Źródło: Polskie Centrum Programu Safer Internet
31 finał WOŚP
Z dumą ogłaszamy, że nasi szkolni wolontariusze zebrali w tym roku rekordowe 4500,15 zł i 10 euro. Gratulujemy i dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Apel nt. bezpiecznych ferii
Podczas apelu pani dyrektor przeprowadziła pogadankę nt. Przestrzegania zasad bezpieczenstwa podczas ferii.
Lekcja „Bezpieczne ferie”
25 stycznia 2023 r. uczniowie klasy ósmej wraz z p. Lidią Piszczek w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa, przeprowadzili lekcję dla młodszych koleżanek i kolegów z klasy trzeciej. Ósmoklasiści zaprezentowali nagrane przez siebie filmiki, w których zwrócili uwagę na zagrożenia, na które natknąć się możemy w domu, szkole, czy też na ulicy. W grze „Milionerzy” trzecioklasiści wykazali się wiedzą z zakresu bezpiecznych zachowań, czy też udzielania pierwszej pomocy. Następnie podjęty został temat bezpieczeństwa w sieci, gdzie starsi uczniowie zaprezentowali opracowaną przez siebie ulotkę. Gra „Familiada”, to kolejna aktywność, która spotkała się z pozytywnym odbiorem jej uczestników. Rodzina Najlepszych, w składzie: Martyna, Jagoda, Lena, Natalia i Hania współzawodniczyła z rodziną Leśników w składzie: Grzegorz, Patrycja, Tobiasz, Igor i Marcel. Pytania dotyczyły m.in. miejsca, w którym uczniowie spędzą ferie, czy też sposobu zadbania o własne zdrowie. Zadaniem zawodników było wytypowanie odpowiedzi udzielanych przez ankietowanych- uczniów z klas 5-8. Zwieńczeniem lekcji, było krótkie podsumowanie, w którym to trzecioklasiści wysoko ocenili lekcję, za co serdecznie dziękujemy.
Wielkie brawa dla klasy 8!
Podjęta przez Was inicjatywa, wkład pracy, umiejętność dzielenia się wiedzą zrobiły na nas ogromne wrażenie. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie :-)
3
Ulepimy dziś bałwana...
Konkurs historyczny
Akcja charytatywna „Ile waży św. Mikołaj?”
SKO po raz drugi zorganizowało akcję charytatywną „Ile waży św. Mikołaj?”. Wszystkie klasy z dużym entuzjazmem przystąpiły do zbiórki, segregacji i liczenia groszy. Zebraną kwotę 600,93 zł przekazaliśmy fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina. Wsparliśmy w ten sposób fundusz, z którego wypłacane są stypendia dla podopiecznych placówek opiekuńczo- wychowawczych.
Pamiętajmy, że nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz!
Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie,
Opiekunki SKO
34
Warsztaty w FarmaWita
- 6
Wyróżni warcabiści
23 stycznia br. odbył się krótki apel, podczas którego nasi warcabiści zaprezentowali swoje trofea, które przywieźli z Powiatowych Mistrzostw w Warcabach Klasycznych. Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu zawodników, którzy zajęli wysokie miejsca na Gwiazdkowym Turnieju w Warcabach 100- polowych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Podróż na Antarktydę w klasie II
Lektura "Zaczarowana zagroda" zainspirowała uczniów klasy II do wykonania kolejnego lapbooka. Lapbook (z języka angielskiego dosłownie ''książka na kolanach'') to specjalny rodzaj kreatywnej książki lub teczki, w której zamieszcza się najważniejsze informacje na konkretny temat. Pełni on funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, wykresy, słówka, terminy i zdjęcia. W naszych lapbookach pojawiły się najważniejsze informacje dotyczące życia i funkcjonowania pingwinów oraz kontynentu, na którym żyją - Antarktydy. Metoda ta okazała się bardzo ciekawa i twórcza. Pozwoliła nie tylko na uzupełnienie i poszerzenie wiedzy, ale również na wykorzystanie zdolności manualnych uczniów. Powstały piękne, ciekawe i kolorowe prace!
19
Warcabiści z Sarbi na podium Mistrzostw Powiatu
Szkoła Podstawowa w Rychliku jest miejscem, do którego chętnie wracamy. Tym razem 21 stycznia br. wzięliśmy udział w XXIII Mistrzostwach Powiatu w Warcabach Klasycznych. Naszą szkołę reprezentowali: Dorota Łucyk, Anna Mendyk, Cezary Kus, Szymon Spicker, Klaudia Płociniczak, Roksana Zachariasz, Franciszek Łucyk, Arkadiusz Kamiński, Wiktor Szymański. Do turnieju przystąpiło 9 szkół z powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego.
Uczniowie grali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-6 i 7-8.
Najwyższe lokaty zajęli:
1 miejsce Wiktor Szymański kl. 8
2 miejsce Arkadiusz Kamiński kl. 8
4 miejsce Franciszek Łucyk kl. 6
Chłopcy wywalczyli awans i reprezentować będą nasz powiat na Wielkopolskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Warcabach Klasycznych w Poznaniu.
Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!
Serdecznie dziękujemy Panu Karolowi Spicker za zapewnienie bezpiecznego przewozu uczniów do Rychlika oraz obecność na zawodach.
11
Balonowy zawrót głowy
SKS 2023
Z dużą radością informujemy, iż Szkoła Podstawowa im. Mistrzów Sportu w Sarbi zakwalifikowała się do kolejnej edycji programu Szkolny Klub Sportowy. Dwie godziny dodatkowych zajęć sportowych w tygodniu to doskonała szansa na kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież. Nasi uczniowie uwielbiają SKS, o czym świadczy rekordowa ilość tegorocznych zgłoszeń. Obecnie 36 uczniów z klas 2-6 uczęszcza na zajęcia SKS.
Życzymy wspaniałej zabawy,
niezapomnianych emocji
i sportowej rywalizacji w duchu fair play!
Styczniowy spacer
Obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie w naszej strefie klimatycznej w okresie zimowym.
4
Dzień Babci i Dziadka
18 stycznia na Sali Wiejskiej w Sarbi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie najmłodszych klas. Klasa druga i trzecia zaprezentowała swoje umiejętności w przedstawieniu jasełkowym, a klasa pierwsza w przygotowanych dla zaproszonych gości wierszach i piosenkach.
57
Podziękowanie
Serdeczne podziękowania kierujemy do Państwa E. P. Łucyk za przekazanie darów w postaci książek wzbogacajac zbiory naszej szkolnej biblioteki.
1
„SMOG Lab. Zmierz się ze smogiem”
Kto nie chciałby przeprowadzić choć kilku eksperymentów w prawdziwym laboratorium? W czasie e-lekcji „SMOG Lab. Zmierz się ze smogiem” uczniowie z klas 7–8 mogli podjąć takie wyzwanie!
Razem z bohaterami kursu Anią, Mateuszem i Wojtkiem zgłębili temat zanieczyszczenia powietrza. W tym celu odwiedzili laboratorium chemiczne Smog Lab, w którym szczegółowo przyjrzeli się pyłom, gazom i metalom ciężkim, które znajdują się w smogu. Następnie samodzielnie przeprowadzili eksperyment, w którym „zamknęli smog w słoiku”, a także szczegółowo przeanalizowali warunki meteorologiczne panujące w miasteczku. Swoich sił spróbowali także w sudoku smogowym.
W formie gier uczniowie stopniowo przyswajają informacje na temat tego, jak powstaje smog i dlaczego szkodzi naszemu zdrowiu. Po każdym poprawnie wykonanym zadaniu otrzymują kolejną cyfrę specjalnego kodu, który pomoże uwolnić im miasto od zanieczyszczenia powietrza, a na koniec czeka na nich certyfikat ukończenia kursu!
14
Pomiary ciśnienia w klasie 4
Zajęcia przyrodnicze w kl. 4:
Wykonujemy pomiar ciśnienia tętniczego krwi.
4
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie